The Outpost - nowy serial audio Dmitra Glukhovsky'ego specjalnie dla Storytel

Dmitry Glukhovsky, rosyjski autor, znany w szczególności ze swojej bestsellerowej serii "Metro 2033", przygotował coś specjalnego dla Storytel! Serial audio jest dostępne na platformie od 14 września, a w polskiej wersji językowej czyta je Krzysztof Gosztyła.

'The Outpost' Dmitry Glukhovsky'The Outpost' Dmitry Glukhovsky Storytel

Powieści Dmitra Glukhovsky'ego zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i zostały docenione na całym świecie. Ich fabuła stałą się inspiracją dla twórców gier i filmów. W 2022 ma ukazać się ekranizacja powieści Glukhovsky'ego "Metro 2033".

"The Outpost" to pierwszy tekst Dmitra Glukhovsky'ego w wersji audio. Autor zapowiada, że to ostatnia stworzona przez niego powieść postapokaliptyczna. To historia o grzechu, pokucie i odpowiedzialności osadzona w czasach, w których rozbrzmiewa mowa nienawiści, a ludzie zapominają o swoim pochodzeniu. Poruszony jest też wątek zbiorowej odpowiedzialności, która przechodzi z rodziców na dzieci i niewinne, postronne osoby. 

W mojej pracy zawsze szukałem nie tylko nowych pomysłów fabularnych i korespondujących z nimi metafor, ale także nowych sposobów docierania do odbiorców, którzy obecnie bardziej niż kiedykolwiek są odciągani od książek przez konkurujące media:sieci społecznościowe, telewizję, seriale, gry wideo. Pierwszą powieść opublikowałem jako darmowy projekt internetowy w 2002 roku. Potem były blogi i sieci społecznościowe, jako kolejne platformy publikacji. Cieszę się, że teraz mam okazję opowiedzieć Outpost – historię, nad którą pracowałem od wielu lat i która została przygotowana specjalnie w formie audio

- mówi Dmitry Glukhovsky, autor "The Ordinary".

Outpost to produkcja Storytel Original, czyli serial stworzony stricte pod audio, składający się z 10 godzinnych odcinków. Wszystkie dostępne są już na platformie Storytel.