Magdalena Boczarska jako polska Mary Poppins! Wraca kultowa postać

Pamiętacie ekscentryczną nianię, której znakiem rozpoznawczym była parasolka z papuzią rączką i magiczne zdolności? Mary Poppins powraca! Tym razem przygód jej i jej podopiecznych można posłuchać w niezwykłej interpretacji Magdaleny Boczarskiej. Pierwszy audiobook z serii jest już dostępny w aplikacji Storytel.

Fenomen Mary Poppins

Choć postać Mary Poppins została wymyślona przez Pamelę L. Travers ponad 80 lat temu, nadal budzi wiele emocji i jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Składająca się z ośmiu części saga o przygodach londyńskiej niani i jej podopiecznych opowiada historię rodziny Banksów, której życie zmienia się diametralnie wraz z przyjęciem nowej niani, tytułowej Mary Poppins. Tajemnicza opiekunka, mimo swojej oschłości i sarkastycznych uwag, szybko zjednuje sobie miłość Jane i Michaela, dwójki najstarszych dzieci. Wszystko to za sprawą jej magicznych umiejętności - dzięki Mary dzieci mają szansę przeżyć wiele  niesamowitych przygód. Fenomenem powieści jest to, że zacierają się w niej granice tego co realne i wymyślone - książki świetnie oddziałują na wyobraźnię, rozbudzając ją i kształtując. Seria o Mary Poppins skłania również do refleksji na dobrem i złem. Żadna z postaci w książce, na czele z samą nianią, nie jest jednoznacznie dobra i zła. 

Mary Poppins audiobook storytelMary Poppins audiobook storytel Fot. materiały partnera

Magdalena Boczarska jako polska Mary Poppins

Niejednoznaczna postać londyńskiej niani stała się kultowa. Na podstawie książek Pamieli L. Travers w 1964 roku powstał pierwszy film, w którym wystąpiła Julie Andrews, a w tym roku mieliśmy okazję obejrzeć kolejną adaptację powieści, gdzie w rolę Mary wcieliła się Emily Blunt. Przyszedł czas na polską Mary Poppins - w audiobooku, w tę rolę wciela się Magdalena Boczarska. Znana z filmów takich jak "Różyczka" czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" aktorka brawurowo odtwarza postać Mary Poppins. Mając do dyspozycji jedynie swój głos, aktorka kreuje postać złożoną, wielowymiarową i porywającą młodych odbiorców w świat wyobraźni.

 

Daj się porwać wyobraźni - dlaczego warto sięgnąć po audiobook? 

Słuchanie audiobooków staje się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, ponieważ ta alternatywna dla czytania forma zapoznawania się z literackimi nowościami to świetny sposób na rozbudzenie wyobraźni. Polecane szczególnie dzieciom, audiobooki rozwijają umiejętność kreatywnego myślenia. Coraz częściej, jak w przypadku historii Mary Poppins, w rolę bohaterów wcielają się zawodowi aktorzy, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tej formy przekazu. Modulując głos i dodając odpowiednie emocje sprawiają, że dzieci i dorośli chętniej śledzą losy postaci. 

Kolejnym plusem audiobooków jest ich aspekt praktyczny. Świetnie sprawdzą się w podróży, kiedy czytanie tradycyjnej książki jest niewygodne: nie męczą wzorku oraz nie ważą tyle co papierowa książka. Dzięki temu można słuchać ich w samochodzie czy pociągu i, co równie ważne, zabrać ich niezliczoną ilość, nie martwiąc się o brak miejsca w walizce. Audiobooki doskonale zastępują też gry na telefonie lub tablecie, więc poleca się je szczególnie dzieciom w okresie rozwoju. Czytanie i słuchanie powieści świetnie rozwija wyobraźnię, ucząc miłości do literatury od najmłodszych lat. 

Konkurs Storytel

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd do Disneylandu...

...lub spotkanie z polską Mary Poppins!


Pragniesz odkryć magiczny świat Disneya? A może chcesz się spotkać z polską Mary Poppins u siebie w domu? Weź udział w najnowszym konkursie Storytel, daj się porwać wyobraźni i wygraj!

Wystarczą tylko trzy kroki:

1. Odsłuchaj specjalnie przygotowane 3 fragmenty audio i wybierz ten, który najbardziej pobudził twoją wyobraźnię.
2. Zainspiruj się wybraną historią audio i napisz krótkie opowiadanie (max. 600 znaków).
3. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Zabawa trwa do 29 września!


Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz TUTAJ.