#ToMojaMuza - słynne powieści literackie w interpretacji artystów młodego pokolenia

W ramach nowatorskiego projektu #ToMojaMuza możemy usłyszeć największych artystów sceny muzycznej młodego pokolenia, czytających swoje ulubione książki. Daj się zaprosić w tę literacko-muzyczną podróż, która pobudza wyobraźnię, i sprawdź koniecznie, które książki możesz usłyszeć w niepowtarzalnych interpretacjach.

#ToMojaMuza - artyści czytają swoje ulubione książki

Storytel, platforma z rozrywką audio, zaprosiła do współpracy najlepszych polskich muzyków młodego pokolenia. Każdy z nich wybrał swoją ulubioną książkę, którą następnie zinterpretował w formie audiobooka. Dzięki akcji Storytel możemy nie tylko poznać ulubione powieści znanych artystów, ale też odsłuchać je czytane ich własnym głosem.    

#ToMojaMuza to z jednej strony piekielnie zdolni artyści, którzy na co dzień tworzą muzę, a z drugiej ich literackie muzy, czyli książki które miały znaczenie w ich życiu. Dzięki interpretacji powieści, które przygotowaliśmy w formie audiobooków, fani muzyków mogą usłyszeć swoich ulubionych artystów w nowej odsłonie.

- mówi Jakub Barzak, Marketing Manager Storytel Polska. 

Przedstawiamy wokalistów, którzy wzięli udział w projekcie. Zobacz, jakie książki wybrali i dlaczego!

1. Natalia Przybysz - "Do latarni morskiej", Virginia Woolf

Natalia Przybysz #ToMojaMuzaNatalia Przybysz #ToMojaMuza www.gloskultury.pl

Natalia Przybysz znana jako N’Talia i Natu. Swoją karierę zaczynała w zespole "Sistars", którego była współzałożycielką. Wtedy identyfikowała się z soul, R&B i hip-hop. Po rozpoczęciu kariery solowej pozostała przy muzyce soulowej, jednak tym razem dodała do niej elementy elektroniki. Późniejsze lata jej twórczości stoją pod znakiem rocka, bluesa i country. Wokalistka wybrała książkę autorstwa Virginii Woolf. "Do latarni morskiej" to powieść, której fabuła schodzi na drugi plan. Najważniejszy jest w niej aspekt filozoficzny oraz psychologia postaci. Poznaj historię rodziny Ramsayów razem z Natalią Przybysz. To jedna z książek, która pojawiła się w życiu wokalistki i została z nią do tej pory.

2. Ralph Kamiński - "Mały Książę", Antoine De Saint-Exupéry

Ralph Kamiński StorytelRalph Kamiński Storytel Wyborcza

Ralph Kamiński to polski kompozytor, autor piosenek i wokalista. Jego twórczość można określić jako artystyczny pop z widocznym wpływem muzyki filmowej. Wybrał książkę "Mały Książę" - literacki klasyk, który zna chyba każdy z nas. Ralph Kamiński namawia, żeby powrócić do niego, aby na nowo odkryć znaczenie tego dzieła. Sam artysta przyznaje, że kiedy po latach znów przeczytał "Małego Księcia', był poruszony zawartymi w powieści ponadczasowymi prawdami. Każdy może interpretować je na swój sposób i przenieść je do swojego życia, niezależnie od wieku. 

3. Włodzimierz Dembowski - "O krasnoludkach i o sierotce Marysi", Maria Konopnicka

Włodzimierz DembowskiWłodzimierz Dembowski Storytel

Włodzimierz Dembowski to jeden z założycieli zespołu Łąki Łan. Gra on muzykę punkową, której przekaz krąży wokół nierozerwalnej więzi człowieka z naturą oraz wielkiego zamiłowania do przyrody. Dembowski wybrał książkę Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i o sierotce Marysi". Chociaż wydaje się, że jest to opowiadanie przeznaczone dla dzieci, muzyk wyznaje, że jego zdaniem wiele wyciągną z niego również dorośli. Przekazywane są w niej takie wartości jak miłość do ojczyzny, dobro i wiara. 

4. Krzysztof Zalewski - "Nakręcana pomarańcza", Anthony Burgess

Krzysztof Zalewski #ToMojaMuzaKrzysztof Zalewski #ToMojaMuza Storytel

Krzysztof Zalewski to zwycięzca popularnego programu "Idol". Po spektakularnej wygranej wydał swoją debiutancką płytę i od tamtej pory pnie się po szczeblach kariery. W projekcie "ToMojaMuza" wybrał książkę "Nakręcana pomarańcza", która nie raz posłużyła już jako inspiracja dla wielkich artystów. Wśród nich byli reżyser Stanley Kubrick czy muzyk David Bowie.

5. Natalia Nykiel - "Śmierć w Amazonii, Artur Domosławski

Natalia Nykiel #ToMojaMuzaNatalia Nykiel #ToMojaMuza https://publicinsta.com

Natalia Nykiel to młoda artystka, której kariera zaczęła się w 2013 roku, kiedy to wzięła udział w programie "The Voice of Poland". Dotarła do finału konkursu, a w kolejnym roku wydała już swój debiutancki album. Muzyka jaką tworzy to electro-pop. Natalia Nykiel postawiła na reportaż Domosławskiego "Śmierć w Amazonii". Lektura ta jest obowiązkową pozycją dla osób zainteresowanych Ameryką Południową. 

6. Daria Zawiałow - "Doktor Jekyll i pan Hyde", Robert Louis Stevenson

Daria Zawiałow #ToMojaMuzaDaria Zawiałow #ToMojaMuza Storytel

Daria Zawiałow już od dziecka była silnie związana ze sceną muzyczną. Tworzy utwory w gatunku pop. Artystka wybrała powieść "Doktor Jekyll i pan Hyde", którą uwielbiała już za czasów, gdy była nastolatką. Utwór od lat stanowi ważny punkt odniesienia dla świata popkultury. Wpłynął on na wielu filmowców i twórców komiksów. 

7. Monika Brodka - "Obłokobujanie", Patti Smith

Monika Brodka #ToMojaMuzaMonika Brodka #ToMojaMuza https://publicinsta.com

Monika Brodka to laureatka 3. edycji programu "Idol". Zdobywczyni wielu nagród i jedna z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia. Wybrała autobiograficzną książkę Patti Smith - jednej z najważniejszych postaci w historii muzyki. Jej historia przeplatana elementami poezji to świetna lektura dla miłośników muzyki i nie tylko.

Konkurs Storytel

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd do Disneylandu...

...lub spotkanie z polską Mary Poppins!


Pragniesz odkryć magiczny świat Disneya? A może chcesz się spotkać z polską Mary Poppins u siebie w domu? Weź udział w najnowszym konkursie Storytel, daj się porwać wyobraźni i wygraj!

Wystarczą tylko trzy kroki:

1. Odsłuchaj specjalnie przygotowane 3 fragmenty audio i wybierz ten, który najbardziej pobudził twoją wyobraźnię.
2. Zainspiruj się wybraną historią audio i napisz krótkie opowiadanie (max. 600 znaków).
3. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Zabawa trwa do 29 września!


Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz TUTAJ.