Uwielbiasz fantastykę? Słuchaj powieści znanych autorów w formie audiobooków!

Każdy z nas chce się czasem oderwać od monotonii codzienności. Jednym z najlepszych sposobów jest ucieczka w świat fantasy, a dzięki audiobookom, dostępnym również na urządzeniach mobilnych, możesz dać się porwać literaturze w każdej chwili i wszędzie, gdzie chcesz. Zobacz, jakich autorów znajdziesz w aplikacji Storytel.

Codzienność bywa przewidywalna i zwyczajna, dlatego nie raz mamy ochotę zatopić się w innym świecie. Chyba nie ma drugiego takiego gatunku literackiego, który działałby na wyobraźnię jak fantastyka. Niesamowite historie sprawiają najwięcej przyjemności jeśli się ich słucha, dlatego audiobooki to idealne rozwiązanie. Zatapiając się w niezwykłej opowieści można zapomnieć o wszystkim wokół.

Z drugiej strony, jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, słuchanie audiobooka pozwoli wykonywać jednocześnie inne, codzienne czynności. Droga do pracy czy porządki w domu przeżywane w towarzystwie nietypowych bohaterów to zupełnie inna historia! Najlepszych powieści fantastycznych możesz słuchać za pomocą dowolnego urządzenia: komórki, tabletu albo komputera i to w wybranym miejscu. Pomoże ci w tym aplikacja Storytel. Co znajdziesz platformie z audiobookami?

Polska fantastyka - audiobooki kultowego Sapkowskiego i odkrycia ostatnich lat - Roberta M. Wegnera - posłuchaj

Fantastyka w formie audiobooków przenosi w inny światFantastyka w formie audiobooków przenosi w inny świat fot. shutterstock.com

Chyba nie ma wielbiciela fantastyki, który nie znałby Andrzeja Sapkowskiego. W Storytel znajdziesz m.in. sagę o Wiedźminie, która mimo, że powstała jeszcze w latach 80. XX wieku to wciąż zyskuje nowych fanów, a starzy pasjonaci gatunku chętnie do niej wracają. Miłośnikom historii połączonej z fantastyką na pewno przypadnie również do gustu Trylogia Husycka, a w niej "Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua". 

Całkiem nowym, wielkim odkryciem w polskiej fantastyce jest Robert M. Wegner. Skradł serca wielu fanów fantastyki, a niezbitym dowodem jego talentu jest to, że od 2009 do 2018 zdobył już 6 Nagród im.Janusza Zajdla. Trzy z nich otrzymał za książki z serii "Opowieści z meekhańskiego pogranicza". Ten niezwykle utalentowany pisarz wykreował złożony świat Imperium Meekhanu, w którym stykają się światy ludzi i bogów, pełne walk, magii i niecodziennych zjawisk. Jeden z tomów serii: "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód" w formie audiobooka znajdziesz tylko w storytel.com.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę z kategorii polskiej fantastyki? W Storytel coś dla siebie znajdą też fani m.in. Rogera Żelaznego, Radosława Lewandowskiego, Jakuba Ćwieka czy Anety Jadowskiej.

Zagraniczne dzieła twórców fantastyki - urban fantasy i znany czarodziej

Urban fantasy czyli fantastyka dziejąca się na ulicach wielkich miastUrban fantasy czyli fantastyka dziejąca się na ulicach wielkich miast fot. shutterstock.com

Szukając dobrego pisarza zagranicznego fantasy na pewno warto zainteresować się Neilem Gaimanem. Sławę zdobył książką z gatunku urban fantasy -  "Nigdziebądź" z fabułą osadzoną w magicznym Londynie. Odkrycie równoległego świata pod stolicą Anglii diametralnie odmienia nudne życie zwykłego pracownika biura ubezpieczeniowego. Równie wciągający są "Amerykańscy Bogowie" opowiadający historię Cienia, który po wyjściu z więzienia wyrusza w bardzo niecodzienną podróż z tajemniczym jegomościem. To fantastyka w bardzo dobrym stylu z nutką kryminału. W Storytel oprócz wspomnianych tytułów, znajdziesz również inne audiobooki tego autora, także w języku angielskim.

Fani losów Harry'ego Pottera również mogą posłuchać wszystkich części sławnej serii J. K. Rowling. Czyta je sam Piotr Fronczewski, którego głos zna chyba każdy. Powieści brytyjskiej pisarki o czarodzieju i jego przyjaciołach mają wciąż nowych wielbicieli, a ci, którzy jeszcze pamiętają premiery kolejnych tomów myślą o nich z sentymentem. Słuchając audiobooków, warto zanurzyć się w świecie magii, wykorzystując możliwości swojej wyobraźni. Utwory J . K. Rowling dostępne są również w wersji angielskiej.

Co jeszcze dla fanów zagranicznej fantastyki?  W Storytel znajdziemy również Margit Sandemo i jej "Sagę o Ludziach Lodu", Neal'a Shustermana, Roberta E. Howarda, Brandona Sandersona i wielu innych

Konkurs Storytel

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd do Disneylandu...

...lub spotkanie z polską Mary Poppins!


Pragniesz odkryć magiczny świat Disneya? A może chcesz się spotkać z polską Mary Poppins u siebie w domu? Weź udział w najnowszym konkursie Storytel, daj się porwać wyobraźni i wygraj!

Wystarczą tylko trzy kroki:

1. Odsłuchaj specjalnie przygotowane 3 fragmenty audio i wybierz ten, który najbardziej pobudził twoją wyobraźnię.
2. Zainspiruj się wybraną historią audio i napisz krótkie opowiadanie (max. 600 znaków).
3. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Zabawa trwa do 29 września!


Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz TUTAJ.