Ślepnąc od świateł - nowy miniserial HBO oparty na motywach powieści Jakuba Żulczyka. Premiera jesienią 2018

Ślepnąc od świateł to nowy polski serial produkcji HBO Europe stworzony na motywach bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Ośmioodcinkowa opowieść w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego przedstawia kilka dni z życia dilera kokainy, który zderzając się z prawdą o sobie musi dokonać ważnych życiowych wyborów.

Kuba (w tej roli debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą - włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia - to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który - tak jak i on - ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

 

'Ślepnąc od świateł' to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę? To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem - mówi o projekcie reżyser Krzysztof Skonieczny.

Ślepnąc od świateł to nowy polski serial produkcji HBO Europe, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Całość wyreżyserował twórca Hardkor Disk o - Krzysztof Skonieczny. W roli głównej zobaczymy tu Kamila Nożyńskiego, dla którego będzie to aktorski debiut. Obok artysty wystąpią także: Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura, Marta Malikowska oraz Janusz Chabior.

Premiera serialu w HBO oraz HBO GO odbędzie się jesienią.

HBO / Materiały partnerów

HBO / Materiały partnerów

HBO / Materiały partnerów