Codzienne korzystanie z banku dzięki aplikacji mobilnej

Miliony Polaków korzystają już z bankowych aplikacji mobilnych. Ta liczba cały czas rośnie, bo dzięki bankowości w telefonie znacznie prościej jest ogarnąć finanse osobiste.

Jedna z tzw. prostych zasad Getin Banku mówi, że przydatne rzeczy warto mieć pod ręką. Patrząc w statystyki widać wyraźnie, że taką ewidentnie przydatną rzeczą jest dla Polaków smartfon z aplikacją bankową. Jak wynika z najnowszych danych portalu branżowego PRNews.pl, na koniec września 2018 r. z bankowych aplikacji mobilnych korzystało już około 7,8 mln osób. Co więcej, około 3,2 mln określa się już mianem "mobile-only" - co oznacza, że obsługują już swój rachunek bankowy właściwie wyłącznie z poziomu smartfonu.

Płać, wypłacaj i przelewaj z aplikacją mobilną Getin Bank >>>

Co więcej, nie ma wątpliwości, że zainteresowanie aplikacjami nadal będzie rosło. Wszystko dlatego, że funkcjonalności w bankowości mobilnej są już w wielu bankach takie same, jak w bankowości internetowej. Swobodnie i dosłownie w kilka sekund można sprawdzić stan konta czy historię rachunku, a także zlecić przelew, doładować telefon, założyć lokatę, złożyć wniosek itd. A że - zgodnie z jedną z prostych zasad Getin Banku - przydatne rzeczy zawsze warto mieć pod ręką, bankowość w smartfonie to idealne rozwiązanie, żeby trzymać rękę na bankowym pulsie.

Załóż konto oszczędnościowe w Getin Bank i zabezpiecz potrzeby rodziny >>>

W niektórych sytuacjach aplikacja mobilna sprawdza się znacznie lepiej niż bankowość internetowa. Wyobraźmy sobie sytuację, że w sklepie nie jesteśmy pewni, czy mamy odpowiednią sumę na koncie. Nie chcemy też wpadki przy kasie, gdy transakcja zostanie odrzucona z powodu zbyt niskiego salda na rachunku. W takiej sytuacji zawsze można wyjąć smartfon z kieszeni i w aplikacji mobilnej sprawdzić aktualny stan konta. Co więcej, jeśli pieniędzy jest za mało, żeby sfinansować jakiś wydatek, w kilku sekund można odpowiednią sumę przelać z konta oszczędnościowego na osobiste.

Załóż lokatę na korzystnych warunkach w Getin Bank >>>

Podobnie np. z przelewem czy doładowaniem telefonu. Nie trzeba pamiętać, żeby to zrobić, gdy będziemy mieć dostęp do komputera. Wystarczą wyjąć smartfon z kieszeni czy torebki - a niemal nikt nie rusza się bez niego z domu - i "załatwić" sprawę od ręki. O wszystkich tych zaletach bankowości mobilnej na własnej skórze mogą przekonać się klienci Getin Banku.

Otwórz bezpłatne konto w Getin Bank >>>

Smartfon przydaje się też wtedy, gdy wyjdziemy z domu bez portfela, a będziemy chcieli coś kupić. W aplikacji Getin Banku dostępny jest BLIK, którym swobodnie można zapłacić w niemal wszystkich sklepach ze "standardowymi" terminalami w kraju, oraz wypłacać pieniądze z bankomatów. Co więcej, kartę płatniczą Getin Banku można także "załadować" do Apple Pay lub Google Pay, i płacić smartfonem zbliżeniowo.