Jak wybrać konto oszczędnościowe lub lokatę?

Na lokatach i kontach oszczędnościowych Polacy trzymają setki miliardów złotych. Czy jednak zawsze robimy wszystko, żeby odsetki od naszych oszczędności rosły najszybciej jak się da?

Nie ma wątpliwości - lokata czy konto oszczędnościowe ma przede wszystkim zapewniać jak najwyższe zyski. Dlatego przed wyborem dobrze jest sprawdzić oferty co najmniej kilku różnych instytucji. Pomóc mogą np. porównywarki finansowe, rankingi internetowe czy doradcy finansowi. Wszystko oczywiście po to, żeby zarobić jak najwięcej. Jeśli różnica między ofertami różnych banków jest znacząca, trzymając pieniądze w tym słabszym po prostu marnuje się ich potencjał. Wszystko zgodnie z prostą zasadą, że skoro ty pracujesz ciężko na swoje pieniądze, to dobrze by było, żeby i one pracowały dla ciebie.

Otwórz bezpłatne konto w Getin Bank >>>

Oczywiście wszystko jednak z głową.Powinniśmy rozumieć i wiedzieć gdzie lokujemy nasze pieniądze. Czy na pewno omawiany produkt nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym? Warto również pamiętać, że aktualnie taki bezpieczny poziom oprocentowania, który jeszcze nie powinien wzbudzać naszych wątpliwości, to około 4 proc. Takie oferty - na poziomie 3,5-4 proc., można znaleźć m.in. w Getin Banku. To zwycięzca rankingu roku 2018 serwisu Bankier.pl w kategorii "najlepsze konta oszczędnościowe".

Załóż lokatę na korzystnych warunkach w Getin Bank >>>

Bezpieczna lokata z gwarantowanym zyskiem np. na 8 czy 12 proc.? Takich rzeczy obecnie - przy aktualnych stopach procentowych - po prostu nie ma.

Lokata i konto oszczędnościowe to najprostsze produkty bankowe do lokowania oszczędności. Jeśli nie mamy wiedzy i doświadczenia dotyczącego bardziej skomplikowanych produktów, warto trzymać się prostej zasady, aby korzystać tylko ze zrozumiałych rozwiązań. Jeśli tylko coś budzi twoje wątpliwości czy obawy - nie wahaj się, ale pytaj o wszystko konsultanta np. w placówce banku albo na infolinii.

Załóż konto oszczędnościowe w Getin Bank i zabezpiecz potrzeby rodziny >>>