Niedrogie prezenty na Pierwszą Komunię dziecka - co kupić, kiedy mamy ograniczony budżet?

KS
20.04.2018 07:56
A A A
Prezent na komunię dla chłopca wymaga przemyślenia. Pamiątka komunijna powinna przypominać o ważnym wydarzeniu.

Prezent na komunię dla chłopca wymaga przemyślenia. Pamiątka komunijna powinna przypominać o ważnym wydarzeniu. (iStockPhoto)

Chociaż Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie ważne ze względów religijnych, to niestety drogie prezenty stały się niemal obowiązkowym jej elementem. Jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na wydanie tysiąca złotych (lub często nawet więcej) na prezent dla dziecka, wciąż możemy wybrać atrakcyjne podarunki, które na pewno ucieszą malucha. Wybraliśmy najciekawsze propozycje w rozsądnych cenach.

Niedrogie smartfony i tablety

To popularne prezenty dla dzieci z okazji Pierwszej Komunii, ale za przyzwoite modele, które spełnią potrzeby malucha nie trzeba przepłacać. Całkiem porządne, funkcjonalne i wydajne modele kupimy często za około 300 - 500 zł. Droższe telefony czy smartfony nie tylko mogą przyciągnąć wzrok złodzieja, ale także ich strata będzie znacznie boleśniejsza, jeśli dziecko sprzęt zgubi lub przypadkiem zniszczy.

Niedrogie rowery

Rower to kolejny bardzo dobry prezent z okazji Pierwszej Komunii i na szczęście poniżej 550 zł można trafić naprawdę ładne miejskie modele. Warto pamiętać, że wybierając rower dla dziecka, powinniśmy uwzględnić to, że dziecko będzie z niego korzystało przez kilka lat. Dlatego najlepiej wybrać model w neutralnym kolorze i bez zbędnych akcesoriów.

Gokart lub elektryczna deskorolka

W swoim czasie ogromną popularnością jako prezent z okazji Komunii dziecka, cieszyły się quady. Nie są one jednak ani całkiem bezpieczne, ani zbyt tanie. O wiele lepszym pomysłem może okazać się gokart na pedały (niektóre modele kupimy już za nieco ponad 300 zł) lub elektryczna deskorolka. Tańsze modele kupimy już w okolicy 500 zł. 

Klocki LEGO

Warto także pamiętać o kreatywnych prezentach, które zapewnią niemal nieskończoną zabawę w każdym wieku. Takie są właśnie zestawy kloców LEGO. W sklepach znajdziemy propozycje na każdą kieszeń - od kilkunastu do kilkuset złotych. Również różnorodne kolekcje - Technics, City czy Friends sprawiają, że można wybrać zestaw najbardziej odpowiadający gustowi dziecka. LEGO to świetna propozycja zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. 

Tanie prezenty komunijne

Jeżeli jesteśmy z dalszej rodziny, to z powodzeniem możemy zdecydować się nawet na o wiele tańszy prezent. Doskonałym wyborem będzie łańcuszek, medalik czy piękne wydanie Biblii. Każdą z tych rzeczy możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Nie gorszym prezentem będą także zwykłe książki dla młodzieży, które możemy opatrzyć odpowiednią dedykacją.