Klocki Lego - niebanalny prezent na pierwszą komunię świętą

KD
19.04.2018 14:02
A A A
Lego City

Lego City (Fot. materiały prasowe)

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie rozwija wyobraźni dziecka, jak zabawa klockami Lego. Ponadto duńska zabawka pełni również funkcję integracyjną, bo czy może być coś przyjemniejszego, niż budowanie z dzieckiem terenowego holownika?! Prezentujemy najciekawsze zestawy klocków Lego!

Lego City

Zanim nadeszła moda na rozmaite zestawy z uniwersum Star Wars, Harry'ego Pottera czy NinjaGo, prym wiodła seria Lego City. Duńczycy jej potencjał dostrzegają do dziś, gdyż konsekwentnie rozwijają produkty, umożliwiające dziecku zbudowanie własnego miasta. Lego City to przede wszystkie szczegółowo oddane budowle oraz kultowe pojazdy, nawiązujące do zwykłego życia. Sama seria trochę ewoluuje - dostępna na rynku od 1978 roku (!!!) wychodzi poza schematy, bo Lego City to nie tylko posterunki policji, place miejskie i stacje kolejowe, ale również pościgi w dżungli, a nawet... prace na wulkanach!

Lego Technics

Lego Technics to dużo bardziej zaawansowane zestawy. W tej serii producent proponuje realistyczne modele z kołami zębatymi, elementami pneumatycznymi i silnikami, rzucając tym samym zupełnie nowe doświadczenia konstruktorskie. Zestawy są wymagające, ale, jak zachęcają twórcy, dzieci nie tylko budują - wcielają się również w inżynierów.  

Lego Mindstorms

To kolejna bardzo ważna seria w portfolio duńskiego potentata - łączy bowiem klocki Lego z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami oraz komputerową jednostką centralną. Co to oznacza? Dzieci mogą nie tylko zbudować efektowne roboty, ale również je... programować!