Smartfon w prezencie na komunię - jaki wybrać?

Komunia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Oprócz uroczystości przyjęło się również robić wystawne przyjęcie, na którym dziecko zostaje obdarowane okolicznościowym prezentem. Jeśli zastanawiasz się, jaki podarek będzie odpowiedni na taką okoliczność, proponujemy smartfon, łączący w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe.

Smartfon to rzecz, bez której nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Bycie online jest nieodłącznym elementem współczesności, a dzieci i młodzież coraz szybciej i chętniej korzystają z urządzeń elektronicznych. Czy telefon na komunię to dobry pomysł? Planując taki podarunek warto przed jego kupnem skonsultować się z rodzicami dziecka. Jeśli oni wyrażą aprobatę dla tego pomysłu, możesz śmiało wybierać spośród wielu propozycji.

smartfon na komunię
Fot. Shutterstock

Telefon pozwala na ciągłe bycie w kontakcie. Jeśli dziecko jest przygotowane na posiadanie swojego smartfona, szybko nauczy się, jak korzystać z niego w mądry i odpowiedzialny sposób, a rodzic zyska możliwość kontaktu ze swoją pociechą. Co równie ważne, telefon może być źródłem nauki. Aplikacje i strony internetowe to miejsce, w którym dziecko może nauczyć się wielu ciekawych rzeczy - prosty i intuicyjny sposób pozwala na naukę poprzez zabawę.

Jaki smartfon na komunię wybrać? 

Jeśli ma być to pierwszy telefon dla obdarowywanego dziecka, nie musisz wcale sięgać po najwyższą półkę cenową. By nauczyć młodego człowieka odpowiedzialności za sprzęt, na początek możesz wybrać smartfona do 500 złotych. Jak na nowoczesny telefon nie jest to powalająca kwota, a sprzęt i tak spełni oczekiwania chłopca lub dziewczynki marzących o własnym telefonie.