Rower w prezencie na Komunię Św. Jaki model wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?

19.04.2018 09:58
A A A
Rower na komunię

Rower na komunię (Shutterstock)

Rower to wciąż jeden z najpopularniejszych prezentów z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Które modele najbardziej "kręcą" teraz dzieciaki i gdzie je zamówić tak, aby przyszły na czas?

Rower na komunię to klasyk, ale mimo upływu lat i zmiany pokoleń, wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych prezentów. Nad sprzętami elektronicznymi ma dużą przewagę - zachęca do ruchu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W dobie smartfonów i konsoli do gier jest to szczególnie ważne, by dziecko chciało wychodzić na dwór, a może go do tego zmotywować jego nowy "przyjaciel". Oprócz tego, rower to inwestycja na lata, której prędzej czy później trzeba stawić czoła. Pierwsza Komunia to dobry moment, by okazję do prezentu połączyć z pożytecznym zakupem. 

Rower dla dziewczynki

Rower dla dziewczynki
Shutterstock

Jeśli już zdecydujesz się na zakup roweru w prezencie na Pierwszą Komunię, warto wybrać taki model, który zachwyci twoje dziecko. Córce na pewno spodoba się rower miejski z obniżoną, cienką ramą i szeroką kierownicą. Szczególnie modne są teraz rowery w stylu retro i w pastelowej kolorystyce. Jeśli jednak dziewczynka bardziej niż zwiedzaniem osiedla interesuje się wycieczkami za miasto i jazdą po lesie, warto rozważyć zakup roweru górskiego lub sportowego modelu z grubszą ramą i większą ilością przerzutek. Jeśli nie jesteś pewien koloru, postaw na najbardziej uniwersalną opcję, czyli biel.

Rower dla chłopca

Rower dla chłopca
Shutterstock

Wybór roweru dla chłopca wydaje się nieco łatwiejszy - w tym wypadku najlepiej sprawdzi się model górski, który syn będzie mógł wykorzystywać również do jazdy po mieście. Raczej nie ma sensu rozważać męskiego roweru miejskiego, gdyż wąskie opony i brak przerzutek uniemożliwia ewentualne szaleństwa "poza trasą". Jeśli chodzi o kolor - najbezpieczniejsza będzie czerń lub szarość, ale warto skonsultować tę kwestię z samym zainteresowanym. Być może dużo bardziej ucieszy go model fluo w kolorze pomarańczowym lub zielonym.