6 najpopularniejszych prezentów z okazji Pierwszej Komunii dziecka

KS
17.04.2018 08:48
A A A
Prezent na komunię dla dziewczynki często bywa dużym wyzwaniem. Pamiątki komunijne powinny być przemyślane, nie muszą kosztować fortuny.

Prezent na komunię dla dziewczynki często bywa dużym wyzwaniem. Pamiątki komunijne powinny być przemyślane, nie muszą kosztować fortuny. (iStockPhoto)

Wraz z przygotowaniami do Pierwszej Komunii, pojawia się pytanie, co sprezentować dziecku z tej okazji. Sprawdzamy, jakie prezenty cieszą się największą popularnością.

Pamiątki religijne

Medaliki, krzyżyki, piękne wydania Biblii - to prezenty, które cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród starszego pokolenia. Tego typu pamiątki możemy dodatkowo ozdobić grawerunkiem lub dedykacją. Ceny wahają się w bardzo różnych przedziałach, dlatego bez trudu można znaleźć taki prezent, który najlepiej będzie odpowiadał naszemu budżetowi.

Rower

Rower to jeden z najbardziej klasycznych prezentów na Pierwszą Komunię. To zarówno doskonała okazja na zakup pierwszego modelu jak i wymianę roweru, jeśli dziecko już wyrosło z poprzedniego. Dużą popularnością od zawsze cieszyły się składaki i górale, jednak w ostatnim czasie dzieci chętniej wybierają rowery miejskie. 

Zegarek

Zegarek, lub jego bardziej nowoczesna forma - smartwach, to również bardzo popularny prezent. Dobre modele nie muszą kosztować bardzo dużo, a z pewnością ucieszą zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Dla dzieci dostępne są niezliczone kolorowe modele zegarków i smartwatchy - zarówno takich o sportowych wyglądzie, jak i bardziej casualowych. Niedrogie zegarki możemy kupić także w sieciówkach. Chociaż nie są to modele najwyższej klasy, to dla dziecka bardziej będzie liczyć się ich wygląd i funkcjonalność. 

Pierwsza komórka

Pierwsza Komunia Święta to również okazja, by sprezentować dziecku pierwszy telefon. W tym okresie również operatorzy sieci komórkowych proponują ciekawe abonamenty i pakiety z telefonami, które doskonale sprawdzą się w przypadku młodszego użytkownika. Smartfon dla dziecka nie musi być z najwyższej półki, aby nie stał się łasym kąskiem dla złodzieja. 

Laptop lub komputer 

Laptop czy komputer dla dziecka to również bardzo popularny w ostatnich latach prezent. W tym wieku dziecko zaczyna już intensywniej korzystać z tego typu sprzętów, zarówno w ramach rozrywki jak i do nauki. Dobrej jakości sprzęt to jednak spory wydatek, dlatego można pomyśleć o tym, by złożyć się na prezent większą ilością osób. Najtańsze komputery i laptopy niestety nie będą zbyt wydajne, co może utrudniać korzystanie z nich i będą wymagały szybkiej wymiany na nowszy model. 

Pieniądze

To najbardziej uniwersalny prezent na Pierwszą Komunię. Jeżeli nie wiemy, o czym marzy dziecko lub czego potrzebuje, zdecydowanie lepiej jest przeznaczyć pewną kwotę, by to rodzice i dziecko zdecydowali o prezencie. Dzięki temu możemy dorzucić się chociażby do nowego komputera, konsoli do gier czy wycieczki dla dziecka. Pieniądze możemy też włożyć w książkę, która będzie doskonałym uzupełnieniem prezentu (nie musi to być Biblia, sprawdzi się też każda powieść młodzieżowa).