Elektronika w prezencie na Pierwszą Komunię - co wybrać dla dziecka?

Jaki prezent na Pierwszą Komunię Świętą wybrać? Elektronika cieszy się coraz większą popularnością, a jednocześnie niekoniecznie musi kosztować majątek. Podpowiadamy, z jakich prezentów mogą ucieszyć się dzieci.

Smartfon

Pierwsza Komunia dziecka to czas, kiedy często może doczekać się swojego pierwszego telefonu. Ten prezent cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością, ale zalecamy rozwagę. Zdecydowanie nie polecamy wybierać dla dziecka drogiego smartfona z najnowszej linii produktów. Taki sprzęt będzie zbyt atrakcyjnym kąskiem dla złodzieja, co może postawić malucha w niebezpiecznej sytuacji. Na szczęście zarówno w sklepach internetowych, jak i u operatorów sieci komórkowych znajdziemy specjalne oferty skierowane do najmłodszych konsumentów. 

Smartfon Xiaomi
materiały producenta

Konsola do gier

Konsola to doskonały prezent nie tylko dla małych fanów gier video. Obecnie tego typu sprzęty mogą zamienić się w centrum rozrywki dla całej rodziny umożliwiając granie, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Najbardziej atrakcyjnymi propozycjami są teraz Xbox One lub Xbox One S (kompaktowa i nieco usprawniona wersja) lub PlayStation 4 Slim. Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się też konsola Nintendo Switch, która oferuje wiele gier rodzinnych i skierowanych do młodszych graczy, np. różne odsłony kultowego Mario lub Legend of Zelda. 

Konsola do gier
materiały producenta

Smartwatch zamiast zegarka

Zegarek był od zawsze jednym z popularniejszych prezentów z okazji Pierwszej Komunii, jednak teraz atrakcyjną opcją dla dziecka może być również smartwatch. Dobre modele nie kosztują już tak dużo (do 150 zł), a oferują wiele funkcji. Wśród nich chociażby mierzenie ilości kroków, kontrola pulsu, czy możliwość połączenia ze smatrfonem. To gadżet, który może ucieszyć zarówno dziewczynki jak i chłopców. 

Smartwatch zamiast zegarka
kolaż redakcja, materiał producentów

Laptop 

Laptop to bardzo praktyczny prezent na Pierwszą Komunię i z pewnością jest to inwestycja na kilka lat. Wspomoże dziecko w nauce, ale także zapewni rozrywkę. Maluchy często są obecnie o wiele lepiej zorientowane technologicznie niż dorośli, dlatego laptop będzie doskonałym wyborem. Może pozwolić dziecku na rozwijanie jego pasji oraz na poznanie nowych umiejętności, które będą niezbędne w dorosłym życiu.

Laptop
materiały producenta

Pamiętajmy, że prezent na Pierwszą Komunię to jedynie dodatek do całej uroczystości i na pewno nie jest on najważniejszy. Elektronika nie należy do najtańszych wyborów, ale zapewnia dziecku dużo radości oraz stwarza wiele możliwości. Na droższe prezenty warto się złożyć z innymi osobami i skonsultować ich zakup z rodzicami dziecka.