Co kupić dziewczynce z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Pomysły na prezenty

KS
16.04.2018 12:28
A A A
Pierwsza komunia święta to zazwyczaj spory wydatek dla rodziców.

Pierwsza komunia święta to zazwyczaj spory wydatek dla rodziców. (Fot. Michał Mutor / AG)

Chociaż Pierwsza Komunia dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny, wybór prezentu na tę okazję również nie należy do najłatwiejszych. Podpowiadamy, jaki prezent sprawdzi się dla dziewczynki.

Pamiątki z motywem religijnym

Medaliki czy krzyżyki na łańcuszku to popularny prezent, który doskonale sprawdzi się przy tej okazji. W zależności od rozmiaru czy kruszcu ceny poszczególnych modeli będą się między sobą różnić, ale ładne modele można znaleźć w bardzo rozsądnych cenach. Doskonałym uzupełnieniem do takiego prezentu może być też piękne wydanie Biblii. 

Pamiątki z motywem religijnym
fot. smyk

Książki na Pierwszą Komunię

Nie tylko książki o tematyce religijnej będą dobrym prezentem z okazji Pierwszej Komunii dziewczynki. Doskonale sprawdzą się chociażby takie tytuły, jak Mały Książę, Ania z Zielonego Wzgórza czy ładne wydanie klasycznych baśni. Po takie książki dziewczynka może sięgnąć również, gdy będzie starsza, a jeśli wpiszesz dedykację na pierwszej stronie - będzie to świetna pamiątka Pierwszej Komunii. 

Rower - ponadczasowy prezent

Rower to kolejny bardzo popularny prezent na Komunię Świętą dziecka. Sprawdza się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. Kiedyś modne były składaki i "górale", ale dzisiaj dziewczynki chętniej wybierają rowery miejskie. Najlepiej wybór roweru skonsultować z rodzicami dziecka oraz samą zainteresowaną. Zamiast roweru sprawdzić się może także hulajnoga lub rolki.

Elektronika na Pierwszą Komunię

Wśród popularnych prezentów dla dziewczynek z okazji Pierwszej Komunii nie może zabraknąć także elektroniki. Smartfony, laptopy, aparaty fotograficzne a nawet smartwatche cieszą się coraz większą popularnością. To droższe prezenty, więc można pomyśleć o rozłożeniu kosztów na kilka osób. Są to jednak prezenty, które będą służyć przez kilka lat i mogą pozwolić dziewczynce odkryć nowe pasje.

11.05.2008 WROCLAW , PIERWSZA KOMUNIA SW. , NATALIA ( DRUGA Z P )  PRZYSTEPUJE DZIS DO SAKRAMENTU KOMUNII SWIETEJ W KOSCIELE SWIETEGO MAURYCEGO PRZY UL TRAUGUTTA . NZ. NATALIA ROZPAKOWUJE PREZENTY - OD MAMY ( ROZOWA BLUZKA ) DOSTALA LAPTOP FOT. MACIEJ SWIERCZYNSKI / AGENCJA GAZETA
Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta

Biżuteria dla dziewczynki

Biżuteria dla dziewczynki na Pierwszą Komunię? Czemu nie. I nie chodzi jedynie o medaliki oraz krzyżyki. Łańcuszki, kolczyki, zawieszki czy drobne bransoletki to również dobry prezent, którym dziewczynka może cieszyć się także za kilka lat. Chociaż bez trudu uda nam się znaleźć uniwersalne i ponadczasowe modele, które może nosić dziecko nawet w tak wczesnym wieku. 

Chociaż wybór odpowiedniego prezentu to nie łatwe zadanie, warto pamiętać o tym, że to nie przedmioty, które dajemy są tego dnia najważniejsze.