Jaki prezent na Pierwszą Komunię dla chłopca wybrać?

Pierwsza Komunia dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Rodzice są zaangażowani w organizację, dzieci zaaferowane przygotowaniami, a zaproszeni goście zdezorientowani zakupem prezentów. Podpowiadamy, jakie prezenty sprawdzą się z tej okazji dla chłopców.

Smartfon

Pierwsza Komunia Święta to dobra okazja, by dziecko dostało swój pierwszy telefon. Warto jednak zachować rozsądek i zdać sobie sprawę z tego, że najnowszy i najdroższy smartfon niekoniecznie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego warto wybrać nieco tańszy model, który będzie spełniał wszystkie podstawowe funkcje i nie będzie aż tak łasym kąskiem dla złodziei. Warto również by wyglądać atrakcyjnie dla dziecka. 

Zegarek

Zegarek to doskonały pomysł na prezent dla chłopca, chociaż teraz coraz częściej tradycyjne modele są zastępowane przez smartwatche. To bardziej nowoczesne rozwiązanie, ale nie oznacza, że jest jednocześnie wiele droższe - dobrej jakości smartwatch to koszt do 150 zł, tak więc nie obciąży bardzo budżetu kupującego.

Smartwatch dla dziecka
fot. smyk

Konsola do gier

Konsole do gier są już bardzo popularną formą rozrywki nie tylko dla dziec, ale także dla całej rodziny. Dla chłopca z okazji Pierwszej Komunii idealnym rozwiązaniem będą konsole PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch. Nowsze modele jak PlayStation 4 Pro czy Xbox One X to zdecydowanie droższe sprzęty o lepszych parametrach, które docenią bardziej wymagający gracze - dla dzieci różnica w korzystaniu może być jednak niezauważalna. 

Laptop

Laptopy czy tablety to nie mały wydatek, ale wciąż sprzęty te znajdują się na liście najpopularniejszych prezentów dla chłopców z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Na taki prezent można złożyć się większą grupą osób, aby nieco odciążyć kieszeń. Laptop to bardzo praktyczny prezent, który przyda się chłopcu do nauki, grania, oglądania filmów i wielu innych czynności.

Rower

Rower to jeden z najbardziej klasycznych prezentów na Komunię dziecka. Jeżeli maluch wyrasta z posiadanego modelu lub nie ma jeszcze swojego roweru to Pierwsza Komunia jest idealną okazją, by zapełnić tę lukę. Warto jednak skonsultować zakup z dzieckiem, ponieważ chłopcy lubią, kiedy rower wygląda fajnie i wyposażony jest w dodatkowe gadżety. 

Rower to doskonały prezent z okazji Pierwszej Komunii
fot. pexels

Zestawy kloców

Klocki to doskonały prezent dla chłopców, który sprawdzi się przy każdej okazji. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej możemy wybrać droższe, bardziej rozbudowane modele. Klocki to kreatywny prezent, który rozbudza wyobraźnię i poprawia zdolności motoryczne oraz logicznego myślenia. Ponadto nie ma ograniczeń górnej granicy wiekowej, więc może stanowić zabawę dla całej rodziny. 

Pamiątkowe prezenty

Oczywiście poza prezentami typowo materialnymi, można również wziąć pod uwagę zakup bardziej pamiątkowego prezentu dla dziecka. Medaliki i krzyżyki na łańcuszkach to dobry przykład takiego prezentu. Jest on popularny przede wszystkim wśród rodziców chrzestnych oraz osób ze starszego pokolenia.